Belka
Sobota, 11 Stycznia 2025   imieniny: Honorata, Matylda, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Body sushi – poznaj oryginalny i nieco kontrowersyjny sposób serwowania sushi!

Data publikacji: 2023-03-27, Data modyfikacji: 2023-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Body sushi – poznaj oryginalny i nieco kontrowersyjny sposób serwowania sushi!

Sushi jest potrawą świetnie znaną każdemu smakoszowi. Pochodzi z Japonii i jest powszechnie uznawana za jedno z najzdrowszych dań świata. To właśnie unikalnym właściwościom sushi Japończycy podobno zawdzięczają swoją ponadprzeciętną długość życia i młodzieńczy wygląd! Nic więc dziwnego, że potrawa ta święci prawdziwe triumfy na całym świecie, w tym także w Polsce. Jedzenie sushi można ponadto przekształcić w swoistą, budzącą sporo emocji ceremonię - body sushi, czyli sushi spożywane z... nagiego ciała kobiety lub mężczyzny.

Body sushi - wyjaśniamy, co to takiego!

Japońska kultura bardzo różni się od naszej. W Kraju Kwitnącej Wiśni panują całkowicie odmienne obyczaje, inny jest sposób spożywania potraw, a także relacje międzyludzkie. Jednym z ciekawszych elementów japońskiej kultury kulinarnej jest ceremonia body sushi. Polega ona na serwowaniu sushi nie na talerzach, półmiskach czy drewnianych deskach, lecz na nagim ciele modelki lub modela.

Body sushi opiera się na nyotaimori, czyli prezentacji ciała kobiety. Ceremonii przyświecają zasadniczo dwa cele - pierwszym z nich jest osiągnięcie satysfakcji smakowej, a drugim możliwość podziwiania nagiego ciała. Co ciekawe, w Japonii sushi bywa także serwowane na ciele mężczyzn - wariant ten nosi z kolei nazwę nanataimori.

Obydwie ceremonie zaliczają się do niezwykle ekskluzywnych wydarzeń. Jedzeniu sushi w ich trakcie towarzyszy nastrojowa muzyka, efekty wizualne, a także przyciszone, klimatyczne rozmowy pomiędzy uczestnikami. Body sushi można także wypróbować w Polsce - ceremonie tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy wybierają je m. in. dla uczczenia wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego. Body sushi jako oryginalna forma poczęstunku, cieszy się także sporym uznaniem w środowisku biznesowym.

 

Body sushi w Krakowie - skąd się wzięło nad Wisłą?

Początków body sushi należy szukać w tradycji japońskiej, a konkretnie w domach gejsz. W dawnych czasach młode dziewczyny w Japonii były szkolone w różnych sztukach, a ich zadaniem było zabawianie mężczyzn. Według innych, body sushi miało narodzić się w strukturach japońskiej mafii Yakuzy. Nie do końca wiadomo więc, skąd tak naprawdę wzięło się body sushi. Jedno jest natomiast pewne - jest to bez wątpienia bardzo oryginalny i ciekawy sposób podawania sushi.

Na body sushi można wybrać się także w Krakowie. Propozycja ta świetnie sprawdzi się w przypadku osób poszukujących nowych, ciekawych doznań oraz wszystkich miłośników sushi, którzy chcą zjeść je w zupełnie nowy sposób. Nie ulega jednak wątpliwości, że body sushi w Krakowie może budzić pewne kontrowersje. Jedni postrzegają je jako coś w rodzaju sztuki i kultu piękna, dla innych już sama nagość modelki lub modela może działać odstraszająco. Mimo tego, że body sushi narusza w pewien sposób sferę intymności i tabu, warto je potraktować jako ceremonię, w której wszyscy uczestnicy biorą dobrowolny udział.

Artykuł powstał we współpracy z Haiku Sushi - ekskluzywna ceremonia body sushi Kraków.

 

Artykuł sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola