Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dyniowe konkursy

Data publikacji: 2013-08-20, Data modyfikacji: 2013-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Ubiegłoroczna edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni przyciągnęła wielu mieszkańców Krakowa i okolicznych gmin. Dlatego też w tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta poszerzyli program Festiwalu, a do udziału w dyniowych konkursach zapraszają nie tylko osoby indywidualne lecz również rodziny i instytucje. Zdolnościami plastycznymi i talentem mogą wykazać się Ci, którzy zdecydują się wystartować w konkursie plastycznym Dyniowe cudeńka. Jury oceniać będzie oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji, ogólny wyraz artystyczny.Natomiast Dynia jaka jest, każdy widzi to konkurs adresowany do hodowców i pasjonatów, którzy mogą pochwalić się dyniowym okazem o imponującej wielkości, oryginalnym kształcie czy kolorze.Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 17 września. Szczegółowe zasady uczestnictwa określa regulamin, który wraz z programem całego Festiwalu można znaleźć na www.zakletewdyni.pl Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas imprezy finałowej 22 września w godzinach 14.00-18.00, a na zwycięzców czekają nagrody. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz pod patronatem honorowym Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego. fot. AG Studio Grzegorz Wawrzonek Trwa od: 21-08-2013 08:00 do: 17-09-2013 23:00

Pełna treść wiadomości na: http://www.mmkrakow.pl/meeting/337965/Dyniowe+konkursy.html
mmkrakow.pl, Źródło artykułu: mmkrakow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola