Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Leczenie kanałowe zęba – na czym polega i czy jest bolesne?

Data publikacji: 2022-04-20, Data modyfikacji: 2022-04-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Leczenie kanałowe zęba – na czym polega i czy jest bolesne?

Ból zęba to jeden z najbardziej uciążliwych problemów, jakie mogą nas spotkać. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy szybko poradzić sobie z bolącym zębem – problem ten rozwiąże bowiem każdy profesjonalny dentysta w Krakowie. Niekiedy standardowe leczenie okazuje się jednak niewystarczające. W przypadku bardzo głębokiej próchnicy, uszkodzenia zęba i towarzyszącego temu bardzo silnego bólu, wskazane może być bowiem leczenie kanałowe.

Na czym polega nowoczesne leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest jedną z metod stomatologicznych leczenia zębów dotkniętych próchnicą lub uszkodzonych mechanicznie. Polega na usunięciu miazgi, czyli tkanki znajdującej się wewnątrz zęba. Jest to metoda, która pozwala uratować ząb z poważnymi zmianami próchniczymi, które jeszcze kilkanaście lat temu były wskazaniem do jego usunięcia. Współczesna stomatologia pozwala na zachowanie zęba oraz usunięcie dolegliwości bólowych związanych z jego uszkodzeniem. Usuniecie miazgi wiąże się z koniecznością oczyszczenia, ukształtowania oraz wypełnienia pozostałej po niej przestrzeni. Leczenie kanałowe uszczelnia także kanał korzenia.

Istnieje szereg wskazań do leczenia kanałowego. Należy do nich m. in. pęknięcie zęba, daleko posunięte zmiany próchnicze oraz uszkodzenie zęba. W wyniku tych czynników uszkodzeniu ulega miazga zęba, co może powodować rozwój ropnia, zniszczenie kości w okolicach zęba oraz silny ból. Leczenie kanałowe to rozwiązanie, które pozwala nie tylko wyeliminować dolegliwości bólowe, ale także uniknąć ewentualnej konieczności ekstrakcji zęba. Składa się na nie kilka etapów i zazwyczaj wymaga kilku wizyt, które przeprowadza dentysta w Krakowie ze specjalizacją w endodoncji.

Czy leczenie kanałowe jest skuteczne? Co na to wpływa?

Leczenie kanałowe jest obarczone pewnym ryzykiem i nie zawsze kończy się powodzeniem. Wiąże się także z dość dużym wydatkiem, dlatego tak istotną kwestią jest wybór odpowiedniego, wyspecjalizowanego gabinetu, dysponującego nowoczesnymi narzędziami i wykwalifikowanym personelem. Powodzenie leczenia endodontycznego zależy bowiem w dużej mierze od umiejętności, doświadczenia oraz wiedzy przeprowadzającego je lekarza. Niezbędny jest także nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt, narzędzia oraz materiały, którymi dysponuje wyłącznie najlepszy dentysta w Krakowie.

Jedną z najlepszych opcji jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Cały zabieg jest przeprowadzany w powiększeniu mikroskopu, który pozwala na dokładne i precyzyjne opracowanie oraz wypełnienie kanałów korzeniowych zęba. Zabieg może zostać przeprowadzony zarówno w przypadku zębów, które wcześniej nie były poddawane leczeniu endodontycznemu (tzw. leczenie pierwotne), jak i zębów leczonych w przeszłości kanałowo (leczenie wtórne), które wymagają powtórzenia procedury.

Wyspecjalizowane krakowskie kliniki pracują na najlepszych, nowoczesnych materiałach oraz profesjonalnym sprzęcie zabiegowym, który podnosi precyzję leczenia kanałowego. W jego cenie często zawarte jest także znieczulenie, zdjęcia RTG, zastosowanie mikroskopu, osłona tzw. koferdam oraz odbudowa zęba. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, które eliminuje towarzyszące mu dolegliwości bólowe oraz zapewnia pacjentowi komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy z DentoCentrum – sprawdzony dentysta Kraków.

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola