Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

To będzie jeden z największych biurowców w Krakowie. Już robi wrażenie

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Przy ulicy Tischnera w Łagiewnikach trwa budowa biurowca Tischnera Office. To będzie jedna z największych inwestycji biurowych, która zostanie oddana do użytku w przyszłym roku. Będzie niemal tak wielka, jak Unity Centre przy rondzie Mogilskim. Inwestycja, która zastąpi szkieletora będzie miała ok. 46 tys. metrów powierzchni do wynajęcia, a Tischnera Office 33,6 tys. mkw. Przy czym Unity Centre to kompleks pięciu budynków, a Tischnera Office to jeden. Unity Tower, czyli wieża, która zastąpi szkieletora, będzie miała "tylko" 16,5 tys. mkw. Biurowiec w Łagiewnikach będzie liczył 10 kondygnacji, od 3 piętra wzwyż znajdować się będą zielone tarasy. Do dyspozycji przyszłych pracowników będzie prawie 700 miejsc parkingowych. Deweloper, firma Cavatima, ma zapewnić także nowy układ drogowy w rejonie biurowca. Ten ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku.

Pełna treść wiadomości na: krakow.naszemiasto.pl/artykul/to-bedzie-jeden-z-najwiekszych-biurowcow-w-krakowie-juz,4892718,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola