Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Terenowa gra miejska dla miłośników wina

Data publikacji: 2013-08-27, Data modyfikacji: 2013-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
"Poznaj Swoje terroir" - po raz trzeci zapraszamy do udziału w grze miejskiej. Jej fabuła będzie utrzymana w stylu czarnego kryminału. Będzie tajemniczo, mroczno i z dreszczykiem emocji. Spotykamy się 6 września (piątek) 2013 o godz. 18 w sklepie "Po prostu wino" przy Dietla 75/1a. Po krótkim, ale intensywnym spacerze po Kazimierzu, zapraszamy do Trattoria Pistola przy Bożego Ciała 7 na degustację "Przyjazne oblicze Nowego Świata". Zgłoszenia mailem na adres [email protected], koszt udziału w degustacji to 30 zł/osoby, , w temacie wiadomości proszę wpisać "Poznaj swoje terroir". Potwierdzeniem rezerwacji jest przelew na konto podane w mailu zwrotnym. Wprowadzenie do fabuły To ciepłe wrześniowe popołudnie podkomisarz Zaleski jak zwykle spędzał w swoim biurze. Wygodnie rozparty w fotelu, z nogami opartymi o biurko leniwie sączył swoją ulubioną cavę. Czas płynął powoli, minuta po minucie, odmierzany kolejnymi kieliszkami wina. Aż do pojawienia się gońca od naczelnika Chojnackiego. Zmięty zwitek papieru informował o znalezieniu niezidentyfikowanych zwłok w jednym z ponurych zaułków Kazimierza. Musimy dowiedzieć się kim była ofiara! Zmobilizujcie wszystkie siły komisarzu i meldujcie natychmiast o rozwoju wydarzeń - Zaleski wiedział co oznaczają słowa naczelnika ... Czy chcesz zostać wywiadowcą podkomisarza Zaleskiego? Pomożesz rozwiązać tajemnicę ponurych zaułków Kazimierza? Dołącz do naszej gry miejskiej. Warto zabrać rekwizyty ułatwiające poszukiwania: aparat fotograficzny, lupę, lornetkę, latarkę, wytrychy, rękawiczki oraz rekwizyty maskujące: obszerny płaszcz, kapelusz z szerokim rondem, czarne okulary zasłaniające twarz, gazetę z wyciętym otworkiem (do śledzenia) itp. Zaproś przyjaciół.Trwa od: 06-09-2013 18:00 do: 06-09-2013 23:00

Pełna treść wiadomości na: http://www.mmkrakow.pl/meeting/338137/Terenowa+gra+miejska+dla+mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w+wina.html
mmkrakow.pl, Źródło artykułu: mmkrakow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola