Belka
Wtorek, 24 Grudnia 2024   imieniny: Adam i Ewa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Węgierska niedziela w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie

2017-06-11  
, Autor zdjęć: Klaudyna Schubert
 
Węgierska niedziela w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie

W niedzielę, 11 czerwca, zapraszamy na dzień otwarty wystawy Zsolnay. Węgierska secesja.

Tego dnia warto zwiedzić ekspozycję z przewodnikiem, a także wziąć udział warsztatach, podczas których będzie szansa na samodzielne wykonanie drobiazgu nawiązującego do kultury Węgier: bransoletki z koralików w kolorach flagi, wisiorka z motywem węgierskim czy efektownego papierowego tulipana.

Najmłodszych zapraszamy na zajęcia, podczas których, po obejrzeniu wystawy, będą mogli namalować własne projekty inspirowanych nią ceramicznych obiektów i spróbować odtworzyć niesamowitą kolorystykę dzieł sztuki produkowanych w węgierskiej fabryce.

Węgierska niedziela w MCK będzie też okazją do poznania kuchni węgierskiej.

Dzięki współpracy z Węgierskimi Specjałami z Starego Kleparza będzie można skosztować m.in. wędlin z Mangalicy i kiszonek z Vecsés.

O godz. 15.00 i 16.00 zapraszamy do wysłuchania prelekcji o węgierskich winach, która połączona będzie z ich degustacją.

Wina przekazał Urząd Miasta Pecz, a pochodzą z niewielkich ekologicznych winnic z południa Węgier: Belward, Lisicza, Wekler.

Wstęp wolny na wystawę i wszystkie wydarzenia

Program:

12.00, 14.00, 16.00 - zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

12.00 - 16.00 - Pamiątka z Węgier - warsztaty dla dużych i małych

12.30 - Mini spotkania ze sztuką - Płynność (warsztaty dla dzieci)

15.00, 16.00 - degustacja win i specjałów węgierskiej kuchni (liczba miejsc ograniczona)

 

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola