Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Krakowskie dobre praktyki Wawel po raz kolejny wyróżnione w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Data publikacji: 2020-04-17, Data modyfikacji: 2020-04-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Krakowskie dobre praktyki Wawel po raz kolejny wyróżnione  w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

W tegorocznej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. doceniono firmę Wawel za realizowanie godnych polecenia praktyk w aż 3 kategoriach. Wśród nich znalazły się też te bezpośrednio związane z regionem Małopolski. Wyróżniono między innymi program Fundacji Wawel z Rodziną skierowany do krakowskich świetlic środowiskowych, a także carpooling, czyli ideę wspólnych przejazdów pozytywnie wpływających na zmniejszenie zanieczyszczeń.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” zawiera prezentację najważniejszych działań polskich firm w zakresie CSR. Publikacja wydawana jest cyklicznie od 2002 roku, a jej celem jest wyróżnienie praktyk z zakresu CSR oraz promowanie idei odpowiedzialnego biznesu. Wawel, w tegorocznej, już 18 edycji Raportu, po raz kolejny znalazł się w gronie firm, których dobre praktyki zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Małopolskie dobre praktyki w Raporcie FOB

Wśród 5 wyróżnionych praktyk marki znalazły się też te bezpośrednio związane z terenem Krakowa i Małopolski. W kategorii „Środowisko” doceniono realizowany długofalowo projekt Carpoolingu, czyli praktyki wspólnych przejazdów za pomocą specjalnej platformy, która pomaga pracownikom organizować wspólne podróże do i z miejsca pracy. Forum Odpowiedzialnego Biznesu w tej kategorii wyróżniło również Ekologiczną rozbudowę fabryki Wawel w Dobczycach, w której korzysta się z najnowocześniejszych technologii zapewniających możliwie najniższe zużycie wody, gazu i energii. W Raporcie w kategorii „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” pojawił się także innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który został zainicjowany przez Fundację „Wawel z Rodziną” i zajmuje się wsparciem krakowskich świetlic środowiskowych w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu w tegorocznej edycji doceniło również program „Dobre Składniki”, który udowadnia, że nawet przy produkcji na szeroką skalę słodycze mogą mieć dobry i krótki skład, bez zbędnych dodatków oraz Wawel Truck, czyli interaktywną ciężarówkę pełną gier, aplikacji i oczywiście słodyczy marki.

„Niezmiernie cieszymy się z przyznanych nam wyróżnień, bo są one potwierdzeniem profesjonalizmu i zaangażowania, z jakim podchodzimy do kolejnych projektów. Nasze wszystkie dotychczas podejmowane działania wyróżnia innowacyjność i troska o najwyższą jakość, a także reagowanie na zmieniające się oczekiwania współczesnych konsumentów” - mówi Tadeusz Czarniecki, dyrektor marketingu firmy Wawel.

W tym roku, samo ogłoszenie wyników Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki” odbyło się 16 kwietnia w formie online.
Raport dostępny jest pod adresem: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2019/

Wawel, Autor zdjęć: Wawel
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola