Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Kraków: Znamy gwiazdy Sylwestra

Kraków: Znamy gwiazdy Sylwestra

Data dodania: 2018-12-14
Quebonafide, Otsochodzi, BOKKA, KAMP! i Flirtini – najgorętsze nazwiska hip-hopu, rapu, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpią na scenie zlokalizowanej naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym w Krakowie i wspólnie ze zgromadzonymi widzami przywitają Nowy Rok. Dodatkowo na placu Wolnica i w alei Róż powstaną małe sceny, na których DJ-e zaproszą do wspólnej zabawy. Imprezie Sylwestrowej na Rynku towarzyszyć będzie o północy pokaz efektów scenicznych oraz świetlnych. Organizatorami Sylwestra w Krakowie są Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. więcej »
 
Kolejka Św. Mikołaja zaczaruje ulice Krakowa!

Kolejka Św. Mikołaja zaczaruje ulice Krakowa!

Data dodania: 2018-12-14
Stolica Małopolski zachwyca w grudniu swoją wielobarwnością i magiczną atmosferą. Oprócz licznych ozdób, świątecznych dekoracji czy Bożonarodzeniowych Targów na krakowskim Rynku Głównym, w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek na ulicach miasta można spotkać Świąteczną Kolejkę Św. Mikołaja. Mieszkańcy mogą udać się nią na przejażdżkę co pół godziny z Centrum Serenada. więcej »
 
 

Psy wyrzucane z aut na zakopiance i inne niechciane...

Data dodania: 2018-12-14
Gdy prowadziłam program telewizyjny i fundację Animals to właśnie Podhale stanowiło najtrudniejszy teren naszych interwencji. więcej »
 
 

Park na os. Podwawelskim? Mieszkańcy obawiają się...

Data dodania: 2018-12-14
Zamiast sześciopiętrowych bloków na os. Podwawelskim powstanie park? Radni jednogłośnie opowiedzieli się za uchwałą kierunkową, by miasto wykupiło teren tzw. ogrodnika i stworzyło... więcej »
 
 

Coraz lepsze warunki dla narciarzy. Gdzie można...

Data dodania: 2018-12-14
Na Podhalu wreszcie śnieg, a na dodatek ujemne temperatury pozwalają na naśnieżanie narciarskich stoków. więcej »
 
 

Okradł supermarket, groził ochroniarzowi nożem

Data dodania: 2018-12-14
Ochroniarz usiłował zatrzymać 20-latka, który w środę 12 grudnia próbował opuścić sklep, nie płacąc za towar. Złodziej wyciągnął nóż, przewrócił ochroniarza i uciekł z k... więcej »
 
 

"Żądamy godnej płacy". Pracownicy sądów...

Data dodania: 2018-12-14
Około dwustu pracowników administracji sądu protestowało w piątek, żądając 1 tys. zł podwyżki. Protest trwa już prawie tydzień. Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział wzrost... więcej »
 
 

Przedświąteczny spektakl Teatru Bagatela i Galerii...

Data dodania: 2018-12-14
To już trzecia odsłona spektaklu tworzonego wspólnymi siłami przez teatr i centrum handlowe. Widowisko pomyślane zostało jako prezent dla najmłodszych pacjentów krakowskich spektakli... więcej »
 
 

Sprawca fałszywych alarmów bombowych w rękach...

Data dodania: 2018-12-14
Jak poinformowała policja, sprawca alarmów bombowych w chrzanowskim sądzie i szpitalu został już ujęty. Fałszywą informację podał 38-letni mieszkaniec Libiąża. więcej »
 
 

"Ręce i koparki precz od Białki". Protest w Krakowie

Data dodania: 2018-12-14
Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Wód Polskich w Krakowie przeciwko dewastacji rzeki Białki. Domagają się powołania okrągłego stołu, który wypracuje rozwiązania ch... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 8163
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola