Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Park Żeromskiego. Domek na drzewie i piaskownice...

Data dodania: 2018-10-20
Mądry, estetyczny i funkcjonalny, a do tego dopieszczony w każdym szczególe - taki jest park Żeromskiego, z którego już za kilka dni będą mogli korzystać nowohucianie. A to jeszcze ... więcej »
 
 

Żyletki na biurowcu mają wrócić w nowej funkcji:...

Data dodania: 2018-10-20
- Po remoncie "żyletkowca" przy al. Powstania Warszawskiego z jego elewacji zniknęły słynne dekoracje - alarmują zaniepokojeni aktywiści miejscy. Właściciel budynku zapowiada, że ... więcej »
 
 

Ul. Buszka. Część ogródków zostanie zalana...

Data dodania: 2018-10-20
Zamiast zieleni i ogródków działkowych - asfaltowa droga, a w miejsce rowerów autobusy. Na wniosek deweloperów miejscy urzędnicy zmienili plany dla ciągnącej się w pobliżu Błoń u... więcej »
 
 

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odleci z Balic do Kokotowa

Data dodania: 2018-10-20
Za dwa lata helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zamiast w Balicach będą lądować w Kokotowie. Ministerstwo Zdrowia wybuduje tam nową bazę, mimo iż obecna raptem cztery lata te... więcej »
 
Kraków: Rusza pilotażowa teleopieka

Kraków: Rusza pilotażowa teleopieka

Data dodania: 2018-10-19
Doradca medyczny dla osób starszych i niesamodzielnych, wszystkie informacje dotyczące zdrowia dostępne pod telefonem – Kraków uruchomi pilotażowy program teleopieki dla mieszkańców. Grupa starszych i niesamodzielnych pacjentów Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego przy ul. Wielickiej zostanie dodatkowo objęta telefonicznym monitorowaniem. więcej »
 
Kraków: Miasto rozwija system car sharingu

Kraków: Miasto rozwija system car sharingu

Data dodania: 2018-10-19
W czwartek miasto Kraków zawarło porozumienie z firmą Go+EAuto, które jest partnerem firm produkujących stacje ładowania. Na jego mocy w Krakowie powstanie system car sharingu, zarządzany przez prywatny podmiot.  więcej »
 
 

Katastrofa krakowskiej onkologii. Zadłużenie...

Data dodania: 2018-10-19
Zadłużenie sięgające nawet 85 mln zł i braki w personelu - oto stan największej kliniki leczącej raka w Małopolsce. W tle podejrzenia o nepotyzm i oskarżenia o błędne decyzje fina... więcej »
 
 

Wybory 2018. W Krakowie przybyło prawie 8,2 tys....

Data dodania: 2018-10-19
Wybory samorządowe 2018. Do spisu wyborców w Krakowie dopisało się prawie 8,2 tys. osób, w tym ponad 400 księży i zakonników. Duchowni zaprzeczają jednak, by była to zmasowana prze... więcej »
 
 

Kolejny bieg w środku miasta. Organizatorzy,...

Data dodania: 2018-10-19
Miasto jest dla wszystkich. Przynajmniej powinno być. I czasami trzeba ustąpić miejsca innym. Ale bywa, że człowiek ma dość, szczególnie gdy ustępować musi za często. W dodatku w ... więcej »
 
 

Sportowca skok w politykę. Czy jedno z drugim może...

Data dodania: 2018-10-19
Kiedy były skoczek narciarski ogłosił start w wyborach samorządowych, przeczytał o sobie w internecie, że w tej sytuacji nie zasługuje nawet na uścisk dłoni. - Niestety wizerunek ka... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 7900
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola