Belka
Poniedziałek, 13 Maja 2024   imieniny: Gloria, Robert, Serwacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Open Eyes Economy Summit po raz trzeci w Krakowie

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Open Eyes Economy Summit po raz trzeci w Krakowie

Już 20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Tworzy go około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów! Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń.

Kongres Open Eyes Economy Summit to okazja do podsumowania całego roku pracy oraz podzielenia się spostrzeżeniami na temat nowej ekonomii. Głównym założeniem jest organizowanie pracy w taki sposób, by osiąganiu zysków towarzyszyło budowanie zaufania do pracowników i klientów, wspieranie kultury, innowacyjności i ekologii. Najważniejszym elementem tego podejścia do gospodarki są wartości społeczne. Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.

„Cieszę się, że kongres Open Eyes Economy Summit, promujący myślenie ekonomiczne oparte na wartościach społecznych, wszedł na stałe do kalendarium krakowskich wydarzeń. Jego międzynarodowy wymiar, a w szczególności udział ekspertów z całego świata, powodują, że Kraków staje się bardzo ważnym miejscem na mapie spotkań, co umacnia pozytywny wizerunek miasta. Dlatego bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że Kraków – jedna z najbardziej atrakcyjnych gospodarczo metropolii Europy oraz ośrodek stwarzający mieszkańcom możliwości rozwoju – to idealna lokalizacja dla tego wydarzenia” – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

„Kongres Open Eyes Economy Summit to znakomita okazja, aby idea społecznej odpowiedzialności biznesu była rozpowszechniana i wdrażana. Podczas dwudniowej debaty ekonomiści, samorządowcy oraz przedstawiciele największych międzynarodowych firm podejmują próbę analizy bieżących trendów i kreują nowe idee kształtujące obraz nowoczesnego świata, w którym rozwój biznesu służy rozwojowi całego społeczeństwa. Cieszę się, że Małopolska po raz kolejny jest partnerem tego wydarzenia. Jestem przekonany, że będzie ono obfitować w nowe pomysły i rozwiązania wzbogacające idee nowoczesnego społeczeństwa” – stwierdza Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

OEES składa się z pięciu bloków tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA – KULTURA, MIASTO-IDEA, CZŁOWIEK – PRACA, ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię – jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia trwają potyczki intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne battle points. Można także odwiedzić meeting points – kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i wybitnych osobistości. Będą to m.in.: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, prof. Zhu Wenyi, Janina Ochojska, Robert Biedroń, David Černý, Ian Brzezinski, Luca Jahier.

„Open Eyes Economy Summit powstał po to, aby poddać rewizji ugruntowane przekonania ekonomiczne i praktyki gospodarcze. Od lat idea ekonomii otwartych oczu jest mi bliska. Nadszedł czas, aby nie tylko o niej rozmawiać, ale również wcielać ją w życie. Podczas całorocznego procesu, który obejmuje liczne konferencje, sesje, seminaria i kończy się kongresem, szukamy odpowiedzi na trudne pytania, podsuwamy rozwiązania i inspirujemy” – mówi prof. dr hab. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej OEES.

Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny i współtwórca OEES, dodaje: „We współczesnym świecie, Europie i Polsce brakuje miejsca i czasu na złapanie dystansu do męczącej i często przyjmowanej bezrefleksyjnie rzeczywistości. Braki te nadrabiamy podczas Open Eyes Economy Summit. To okazja do dyskusji na temat etyki hodowli przemysłowej zwierząt, sensu wycinki drzew, a także szansa na bezpośrednią rozmowę z autorytetami, profesorami, aktywistami i politykami z całego świata”.

Oprócz samego szczytu zorganizowano również Open Eyes Festival, skupiający się na projektach artystycznych. W tym roku intelektualne debaty urozmaicą: wystawy Franciszka Bunscha – Przestrzeń dla Sztuki, spektakl Art Color Ballet Bursztynowe drzewo, koncert Mów spokojniej – Zagajewski & Pawlik, a także happening i wystawa krakowskiej artystki Cecylii Malik Artysta zmienia świat oraz wystawa fotografii Ryszarda Horowitza.

Rejestracja na Open Eyes Ecomony Summit jest już otwarta. Bilety można nabyć przez stronę www.oees.pl
Akredytacje dziennikarskie dostępne pod adresem: [email protected]

Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury. To kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. W tym roku odbędzie się 20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Miastem Gospodarzem trzeciej edycji OEES jest Miasto Kraków, a Partnerem Głównym Województwo Małopolskie. Głównym patronem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Gazeta Prawna”.

JK
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola