Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Podsumowanie I edycji programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”

Data publikacji: 2020-10-29, Data modyfikacji: 2020-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Podsumowanie I edycji programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”

27 października br. w Krakowie odbyły się warsztaty online dla wychowawców świetlic środowiskowych, podsumowujące I edycję programu „Dobro od dziecka”, organizowanego przez Fundację „Wawel z Rodziną”. Do tej pory w warsztatach wzięło udział już 63 przedstawicieli z 34 świetlic środowiskowych, którzy w swoich placówkach wykorzystywali zdobytą wiedzę podczas zajęć z ponad 700 podopiecznymi.

Dobiegła końca pierwsza edycja innowacyjnego programu społecznego „Dobro od dziecka” wspierającego świetlice środowiskowe w pracy z dziećmi i młodzieżą. Celem programu jest uczenie podopiecznych, czym jest dobro i motywowanie ich do szerzenia go w swoich społecznościach lokalnych. Do tej pory w ramach inicjatywy, Fundacja „Wawel z Rodziną” zorganizowała cykl warsztatów dla wychowawców, skupionych wokół 4 bloków tematycznych – „Poczucie wartości”, „Emocje jak je komunikować”, „Współpraca w grupie”, „Wartości – drogowskazy”, które później były przez nich realizowane podczas zajęć z podopiecznymi. Spotkania prowadzone były cyklicznie, a na zakończenie opiekunowie otrzymali instrukcje i zbiór ćwiczeń, umożliwiające im wykorzystanie wyniesionej wiedzy w codziennej pracy z młodzieżą. Pilotażowa edycja programu rozpoczęła się w 2018 roku i objęła trzydzieści cztery świetlice środowiskowe.
Ostatnie spotkanie w ramach I części programu „Dobro od dziecka” odbyło się online 27 października w Krakowie pod hasłem „Wartości – drogowskazy”. Poprowadziła je Małgorzata Pióro – doświadczona trenerka rozwoju osobistego, pedagog, socjolog i arteterapeuta, a także nagradzany fotograf. Swoim doświadczeniem dzieli się podczas autorskich warsztatów również poza granicami Polski – w Londynie, Dublinie i we Lwowie. Ćwiczenia warsztatowe pozwoliły uczestnikom na określenie jakie wartości mają dla nich największe znaczenie, jakimi wartościami kierują się w swoim życiu, jakie wartości chcą przekazywać swoim podopiecznym. Prowadząca podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą na temat sposobów wyznaczania wartości oraz tego jak rozpoznać i pracować z wartościami podopiecznych. W spotkaniu wzięło udział 15 osób, wśród których znaleźli się wychowawcy krakowskich świetlic środowiskowych. Uczestnicy warsztatów mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi, porozmawiać o problemach, z którymi stykają się w swojej pracy. Mieli również okazję brać czynny udział w rozmowach na temat pomysłów w związku ze zbliżającą się 2 edycją programu.
„Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów za niezwykle inspirujące spotkania, podczas których mogliśmy zgłębiać wiedzę i wzajemnie motywować się do działania. To był bardzo motywujący czas dla nas wszystkich, a przed nami jeszcze wiele dobrego” – mówi Sylwia Warnecka, Wiceprezes Fundacji “Wawel z Rodziną”.

, Źródło artykułu: https://fundacjawawel.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola