Belka
Środa, 8 Maja 2024   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pokażmy efekty Funduszy Europejskich w Małopolsce!

Data publikacji: 2021-10-21, Data modyfikacji: 2021-10-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Pokażmy efekty Funduszy Europejskich w Małopolsce!

Ścieżki rowerowe, ekologiczne autobusy, odnawialne źródła energii, a może nowy żłobek? Wybieramy projekty, które wzorowo wykorzystały Fundusze Europejskie i są najlepiej postrzegane przez mieszkańców województwa małopolskiego.

Weź udział w plebiscycie i oddaj głos na najlepszy projekt w Twoim powiecie!

Za nami już 17 lat obecności Polski w Unii Europejskiej. To czas realizacji setek tysięcy różnych inwestycji, sfinansowanych dzięki funduszom unijnym. Ich wartość znacznie przekracza bilion złotych.

Polska jest jednym z liderów we wdrażaniu unijnych dotacji. Warto więc abyśmy byli świadomi tego, jak fundusze zmieniają na lepsze nasz kraj ale także naszą małą ojczyznę - Małopolskę!

Oczywiście liczby robią ogromne wrażenie, ale nie statystyki są tu najistotniejsze. Pragniemy podkreślić, że unijne pieniądze funkcjonują wokół nas, realnie wpływają na najbliższe otoczenie. W tym celu zapraszamy wszystkich Małopolan do udziału w wyjątkowym plebiscycie pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”.

Fundusze są blisko nas

Wyposażenie szkolnych klas, nowoczesny sprzęt medyczny w szpitalu, dodatkowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, stanowiska pracy, które udało się uratować w czasie korona-kryzysu. Warto, byśmy o unijnych dotacjach zaczęli myśleć jako o czymś, co jest blisko nas, z czego codziennie korzystamy.

Przekonajmy się wspólnie, czy nasz region i nasze codzienne życie w jakiś sposób zmieniły się dzięki funduszom unijnym! To istotne - inwestycje nie muszą być spektakularne, nie muszą o nich krzyczeć tytuły gazet, ani rozpisywać się portale internetowe.

Być może chodzisz z dzieckiem na plac zabaw wyremontowany ze środków unijnych. A może w Twojej okolicy powstała ścieżka rowerowa, którą mkniesz do pracy? Z kominów w sąsiedztwie przestał unosić się duszący dym? Na badanie USG nie musisz już jechać kilkadziesiąt kilometrów? To właśnie tu znajdziesz Fundusze Europejskie. 

Twój głos ma znaczenie

Rozejrzyj się. Dostrzeż efekty dofinansowanych działań, a równocześnie wysiłek beneficjentów aktywnie sięgających po unijne środki i zmieniających na lepsze Twoje, nasze wspólne otoczenie. Weź udział w głosowaniu!

Wejdź na stronę, wybierz z mapy swój powiat, a następnie najważniejszy dla Ciebie lokalny projekt. Pokaż nam, które zmiany czynią Małopolskę przestrzenią przyjazną zarówno do życia, jak i pracy. 

, Źródło artykułu: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krakowski - powiat w centralnej części  województwa małopolskiego z siedzibą w Krakowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Kocmyrzów – Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki, zajmując powierzchnię 1229,62 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Ojcowski Park Narodowy, rezerwaty przyrody (Dolina Szklarki, Dolina Potoku Rudno, Dolina Eliaszówki, Dolina Mnikowska, Dolina Kluczwody, Dolina Racławki, Zimny Dół, Kajasówka i Wąwóz Bolechowicki), parki krajobrazowe (Rudniański Park Krajobrazowy, Tenczyński Park Krajobrazowy, Bielańsko – Tyniecki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie) oraz rzeka Wisła.

Do zabytków architektonicznych zalicza się: zespół pałacowo – parkowy Potockich i pałacyk  Vauxhall w Krzeszowicach, pałac w Niedźwiedziu, zespół dworski w Karniowicach, dwory w Książniczkach, Michałowicach, Młodziejowicach, Modlnicy i Tomaszowicach, dwór z parkiem w Świątnikach Górnych, dworek w Goszczycach, forty austriackie Bibice, Pękowice i  Zielonki – Marszowiec, Izba Regionalna w Bibicach, budynek łazienek „Zofia” w Krzeszowicach, stadnina koni i młyn w Wilczkowicach oraz liczne zabytkowe kościoły i kaplice. 

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle i usługach. W powiecie krakowskim działają liczne zakłady przemysłowe, np. Elektrownia Skawina, w Skawinie działają także zakłady metalurgiczne oraz zakłady spożywcze jak: Lajkonik, Gellwe w Zabierzowie czy Felix pod Słomnikami.

Przez powiat przebiega autostrada A4, dwie trasy europejskie E40 i E77 oraz cztery drogi krajowe nr: 7, 44, 79 i 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola